Divadlo

Zůstane to mezi námi

Výjimečné setkání s Evou Holubovou a jejími přáteli „Zůstane to mezi námi“ je úsměvná, někdy možná i trochu hořká, každopádně vždy velmi osobitá talk show naší přední herečky Evy Holubové, známé vedle profesního mistrovství také zájmem o dění kolem nás a snahou nežít život zbytečně. Diváci ovlivňují podobu večera prostřednictvím svých otázek, položených buďto napřímo ze sálu, nebo napsaných před začátkem představení. O odpovědi se Eva Holubová dělí s hostem z řad známých osobností, ale především z řad svých přátel. Pořad si tedy lze objednat ve variantách Eva Holubová – Bohumil Klepl, Eva Holubová – Jan Budař, Eva Holubová – čarodějka Marcela Košanová, Eva Holubová - Petr Čtvrtníček, Bohumil Klepl - Martin Zounar. Diváky pokaždé čeká neopakovatelný zážitek, každý večer bude jiný a nenahraditelný.

3 verze života

Autor:
Yasmina Reza
Režie:
Thomas Zielinski

Hrají:
David Prachař, Jana Janěková ml., Igor Chmela, Linda Rybová

Délka představení:
90 minut bez přestávky

Synopse hry:
Dva manželské páry prožijí během jednoho večera tři varianty téhož večírku a diváci tak mohou nahlédnout do životních situací, které jsou výsledkem náhodných posunů. Je to jako v životě, kdy stačí jedno špatně zvolené slovo ve špatnou chvíli a je všechno jinak.

PORUČÍK Z INISHMORU

Autor:
Martin McDonagh
Režie:
Thomas Zielinski

Hrají:
Igor Chmela, Jan Dolanský, Ladislav Hampl, Saša Minajev, Linda Rybová

Délka představení:
90 minut bez přestávky

Synopse hry:
Černá satirická komedie v tarantinovském duchu. Martin McDonagh, v současnosti jeden z nejúspěšnějších mladých anglicky píšících autorů, se tentokrát rozhodl napsat ryzí komedii. A stvořil přímo ďábelskou grotesku. Odehrává se na malém irském ostrově Inishmoru a za hrdiny má vedle prostých, po klidu toužících vesničanů, pubertální anarchistku a mladistvého teroristu, jejichž vzájemná láska je sice silnější než láska k všeobecně vážené teroristické organizaci, ne však silnější než cit k jejich milovaným, huňatým, nevinným, čtyřnohým kamarádům. Kdo tedy zabil Prcíka Tomeše? To je to, oč tu běží.

ÚČA MUSÍ PRYČ!

Autor:
Lutz Hubner
Režie:
Thomas Zielinski

Hrají:
Igor Chmela, Petra Špalková, Linda Rybová, David Prachař, Kateřina Winterová, Jana Janěková ml.

Délka představení:
90 minut bez přestávky

Synopse hry:
Hra se odehrává na podzim v 5. třídě základní školy, kde se sešlo pět rodičů dětí a očekávají jejich třídní učitelku. Emoce vřou, v prvním pololetí se známky dětí rapidně zhoršily, atmosféra ve třídě je špatná, navíc čekají děti po pololetí přestupové zkoušky na osmiletá gymnázia. Kdo za známky nese zodpovědnost? Samozřejmě učitelka! A proto je nutné ji ihned odvolat. Pět rodičů je pět rozdílných charakterů - zatrpklý nezaměstnaný, který je neustále za zadkem své dceři, ambiciózní ranařka, nerozhodná intelektuálka a manželský pár v krizi, navíc vykořeněný přestěhováním do místa školy kvůli práci. Učitelka však nedává svoji kůži zadarmo - nastaví rodičům zrcadlo a ukazuje se, že jejich děti jsou různým způsobem problémové a zdrojem nepokojů ve třídě.

JMÉNO

Autor:
Matthieu Delaporte, Alexandre de la Patellière
Režie:
Thomas Zielinski

Hrají:
Roman Zach, Jan Dolanský, Jana Janěková ml., Linda Rybová, Petr Lněnička

Délka představení:
90 minut bez přestávky

Synopse hry:
Mluvit se dá o všem. Mezi dobrými přáteli a příbuznými by vlastně žádné téma nemělo být tabu. Když se ale úspěšný realitní makléř Vincent na večeři u své sestry Elizabeth, učitelky francouzštiny, a švagra Pierra, profesora literatury, svěří se záměrem dát svému synovi kontroverzní jméno, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou podle všeho přece jen větší, než se přítomní liberálové domnívali. Ke skutečné eskalaci dojde po odhalení nálože, která se skrývá v rodinné historii. Jméno je brilantní komedií podle nejlepší francouzské tradice. Polštářová bitva omezenců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že svá omezení už dávno překonali. Hra nabízí vysoce komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení.

MESIÁŠ

Autor:
Patrick Barlow
Režie:
Thomas Zielinski

Hrají:
David Prachař, Igor Chmela, Mariana Prachařová

Délka představení:
110 minut včetně přestávky

Synopse hry:
Divadlo Verze se rozhodlo uvést absolutní vánoční klasiku – celosvětově úspěšnou komedii o největším příběhu všech dob, plnou montypythonovského humoru. Herci David a Igor (David Prachař a Igor Chmela) se pokusí o nemožné… celý příběh Vánoc zahrají ve dvou! A důvod? Divadlo musí šetřit, nejsou peníze na další herce ani na zvířata, a tak se oba postupně převtělí do Marie a Josefa, Herodese, pastýřů, Boha, archanděla Gabriela, velbloudů, ovcí i dalších protagonistů. S odvahou a beze strachu se oba vrhnou do orientálního mumraje, který se odehrál okolo narození Krista. Co začíná jako groteskně anarchistická jízda po Svaté zemi, se časem zázračně změní v poetickou hru o přátelství a solidaritě. Je to komedie o vášni pro divadlo a umění povznést se nad neúspěch. Ve hře excelují a především skvěle improvizují David Prachař a Igor Chmela. Přijďte se dobře pobavit a na chvíli zapomenout na shánění dárků a pečení cukroví. Nadělte sobě i svým blízkým Mesiáše. Vždyť Vánoce jsou hlavně o něm!!!

SUDÍ

Autor:
Thomas Brussig
Režie:
Thomas Zielinski

Hraje:
Ladislav Hampl

Délka představení:
90 minut bez přestávky

Synopse hry:
Osamělost fotbalového rozhodčího. Komediální monolog nejen o fotbale. Monodrama Sudí vypráví zejména o fotbale, ale nejen o něm. S humorem a nadsázkou popisuje mezinárodní fotbalový rozhodčí v podání Ladislava Hampla svůj život, který je spojený s nejsledovanější hrou na světě. Na rozdíl od mnoha autobiografií, které fotbal ukazují z pohledu hráčů či trenérů, monodrama Sudí představuje pohled z hlediska mnohdy nejnenáviděnějších mužů na hřišti – fotbalových rozhodčích. Sudí nás provede svým životem, ale i různými situacemi na hřišti i ve fotbalovém zákulisí. V rámci svého vyprávění se dostane i na fotbalové „hlášky“ nebo zajímavá videa rozličných fotbalových situací.